Aktualności

Ruszyła nasza strona !

Cieszymy się, że nas odwiedziłeś! Serdecznie witamy na stronie Naszego Domu!

Zapraszamy do zapoznania się z Nami i poszczególnymi działami naszego serwisu!

Nasza Patronka Św. Urszula Ledóchowska

Urszula Ledóchowska

Receptę na szczęście możemy znaleźć w takich życzeniach: „Dzieci drogie, stara Matka życzy wam szczęścia, bo dla szczęścia stworzeni jesteśmy, a bez szczęścia źle człowiekowi na ziemi.”....

Nasze Logo

logo domu dziecka

"Być dobrym - to życ dla szczęścia innych"

Św. Urszula Ledóchowska

 

Dzień Dziecka 2011

 

Wiele radości i uśmiechu dostarczyły dzieciom w tym roku wyjazdy zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Grupa młodszych dzieci z panią Gosią i Magdą spędzała czas w Wesołym Miasteczku w Chorzowie a  „starszaki” z panem Leszkiem korzystali z atrakcji Aqva Parku w Dąbrowie Górniczej. Pragniemy się pochwalić, iż jedna z naszych wychowanek pobiła rekord obiektu w  szybkości zjazdu z żółtej   rury :) ( 13,3sek).

 

dzień dziecka

 

Przejdź do galerii

 

Komunia naszych wychowanków

 

12.06.2011r w Naszym Domu było wielkie święto. Troje naszych podopiecznych po raz pierwszy przyjęło do serca Pana Jezusa. Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym w Komornikach. Po Eucharystii odbyło się uroczyste przyjęcie w którym uczestniczyli „komuniści” ich najbliżsi i wszystkie dzieciaki. Kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie prezentów komunijnych.

 

 

Przejdź do galerii

 

Sakrament Chrztu Świętego

 

W dniu 25.03.2011 do Sakramentu Chrztu Świętego przystąpiło troje naszych wychowanków: Martyna Kucharczyk, Karolina Kucharczyk i Mateusz Kucharczyk.

 

chrzest

 

Zimowa wycieczka na basen

 

W ferie zimowe byliśmy na basenie w Kleszczowie. Razem z dziećmi w wyjeździe uczestniczyli pan Leszek i Paweł.  Po wodnych atrakcjach w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalds'a w Belchatowie.

 

basen

 

Przejdź do galerii

 

Nowy autobus

 

Spełniło się nasze wielkie marzenie.  Od 23.03. 2010r. wozi nas wspaniały nowy autobus. Mamy go dzięki hojności i Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz wsparciu PFRON z Łodzi . Uroczystość przekazania nam pojazdu uświetnili znamienici goście na czele ze starostą wieluńskim Panem Andrzejem Stępniem, który wraz z wicestarostą  Januszem Antczakiem oraz dyrektor Katarzyną Olejnik dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.  Poświęcenia pojazdu dokonał ks. proboszcz Zbigniew Bigaj.  Za okazane serce dziękujemy.

 

autobus

 

Impreza integracyjno – muzyczna

 

W dniu 7.06. w Naszym Domu odbyła się impreza integracyjno – muzyczna.
Z pobliskiego Mokrska przyjechała do nas grupa muzyczna Wiejska Strefa Djembe, która zagrała kilka utworów na bębnach afrykań skich.

Następnie byliśmy świadkami koncertu muzyki raperskiej w wykonaniu dwuosobowego zespołu Czesiu feat Ruskin. Cała imprezadzięki sprzyjającej pogodzie odbyła się na dworze. Odgłosy muzyki niosły się prawie na całe Komorniki. Występy muzyczne spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem słuchających je dzieci.

 

 

Bal Dobroczynny

  

W lutym bieżącego roku odbył się X jubileuszowy Bal Dobroczynny pod patronatem Starosty Wieluńskiego. Bawiące się pary gościł Ośrodek „Zacisze”
w Konopnicy.

Przybyłych gości powitał starosta Andrzej Stępień. Głos zabrali również dyrektorzy
Placówek: Katarzyna Olejnik i Andrzej Lach. Podczas zabawy przeprowadzono sprzedaż kotylionów i fantów oraz aukcję przekazanych obrazów. Dochód z imprezy tradycyjnie przekazany został na potrzeby Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczegow Gromadzicach i Domu Dziecka w Komornikach

 

zdjęcia z balu dobroczynnego

 

80-lecie Domu Dziecka

 

25 września 2008r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego domu. Obchodził on 80 urodziny. Obchody rocznicowe rozpoczęły się o godzinie 12 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw Św. Mikołaja w Komornikach. Mszę celebrował Ks. Arcybiskup częstochowski Stanisław Nowak.

Po uroczystej sumie licznie zgromadzeni goście udali się do pobliskiej remizy, gdzie rozpoczęła się druga część obchodów. 80 letnią historię placówki przedstawiła pani dyrektor Katarzyna Olejnik. Po jej przemówieniu rozpoczęły się występy dzieci. Spotkały się one
z entuzjastycznym przyjęciem licznie zebranych gości. Uroczystość zakończył poczęstunek na terenie domu dziecka. W przerwach w konsumpcji zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania odnowionego i wyremontowanego domu. 

 

zdjęcia z obchodów 80-ej rocznicy istnienia domu dziecka

 

Nadanie imienia naszej placówce

 

W dniu 25.09.2005r. miała miejsce uroczystość nadania imienia naszej placówce. Dom Dziecka w Komornikach za swoją patronkę obrał Św. Urszulę Ledóchowską historyczną założycielkę ośrodka.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta kościelepod wezwaniem Św. Mikołaja, koncelebrowana przez Arcybiskupa Stanisława Nowaka. Następnie zebrani udali się do Domu Dziecka gdzie nastąpiło oficjalne odsłonięcie i poświęcenie obrazu Św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystość uświetnił występ profesjonalnych aktorów teatralnych. Po części oficjalnej miał miejsce poczęstunek kulinarny dla wszystkich obecnych gości.

 

zadjęcia z imprezy nadania imienia Domu dziecka